Gediz ve Gediz MYO’dan Bilgiler

Kütahya ilinin güzide bir ilçesi olan Gediz’in yerleşik halkının nüfusu 25.000 civarındadır. Ancak gelen turistler ve öğrencilerle beraber, nüfus oranı çok daha üstlere çıkar. Yemyeşil bir ilçe olan Gediz’de Dumlupınar Üniversitesine bağlı, Gediz Meslek Yüksekokulu pazarlama, lojistik, moda tasarımı, tekstil yönetimi, sağlık bilimleri gibi oldukça önemli olan 12 programı bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca, her programın içeriğinde de farklı bölümler bulunmaktadır.

Gediz Meslek Yüksekokulu, Kütahya’nın etrafında bulunan yakın illerde bulunan pek çok öğrencinin tercihleri arasında bulunmaktadır. Verilen eğitimler, oldukça kaliteli olup, 2 yıllık yüksekokulun bitiminin ardından DGS’ye girilerek, 4 yıllık lisans eğitimine tamamlanabiliyor olması tercih edilmesinin nedenleri arasında yer alıyor.

Gediz Meslek Yüksekokulunda okumak, öğrenciler için büyük bir şanstır. Yeşiller arasında geçen 2 yıl, öğrencilik yıllarıyla birleştiğinde oldukça keyifli olmaktadır. Yüksekokulun kampüsünün gelişmiş olması da bu eğlenceyi arttıracak olan etmenler arasında yer alıyor.

İlk Yorumu Siz Yapın.

Yorum bırak